toma

FASÁDNÍ ŽALUZIE

V moderním stavebnictví vzniká řada objektů s velkými prosklenými plochami. Jsou to zejména kanceláře a administrativní budovy, firemní sídla, obchodní centra, ale i obytné budovy. Prostřednictvím velkých okenních ploch se projektanti snaží dostat do budovy co nejvíce světla, současně však vzniká problém, jak se chránit proti nadměrným slunečním svitem a teplem za horkých letních dnů.


Ideálním výrobkem pro zastínění svislých okenních otvorů z venkovní strany jsou fasádní (venkovní) žaluzie. Fasádní žaluzie v létě vytvářejí ochranu proti slunci a odstraňují hlavní příčinu přehřívání místností, podporují nebo nahrazují činnost klimatizace a zajišťují požadovanou vnitřní teplotu.

Konstrukční součásti fasádních žaluzií jsou vyrobeny z vysoce kvalitních hliníkových slitin, které zaručují dlouhou životnost, a atraktivní vzhled lamel v široké nabídce barev umožňuje architektům používat tyto prvky pro moderní řešení fasády. Ve spojení tepelnou a zvukovou izolací významně zvyšují standard budovy.

Přednostmi fasádních žaluzií jsou:

  • atraktivní vzhled lamel umožňuje architektům využít tyto prvky pro moderní řešení fasády každého druhu budovy,
  • individuální nastavení prostupu světla – dosažené osvětlení interiéru je ve srovnání s klasickými navíjecími žaluziemi mnohem účinnější,
zaluzje zewnetrzne
  • omezení hluku – snížení hluku z vnější strany a hluku způsobeného větrem,
  • vysoký stupeň tepelné izolace – mezi žaluzií a oknem vzniká tzv. tepelný most, který významně ovlivňuje tepelnou pohodu místnosti během slunečných a horkých letních dnů,
  • vyšší komfort díky automatickému ovládání – elektrický pohon, automatika slunce – vítr, centrální ovládání, dálkové ovládání. Všechny tyto prvky ovlivňují pohodlí obsluhy žaluzií.
  • dlouhá životnost - masivní konstrukce, výběr kvalitativně vynikajících hliníkových materiálů zajišťuje dlouhou životnost výrobku.
  • široké možnosti uplatnění – výstavba obytných domů, firmy, kanceláře i administrativní budovy.
  • moderní řešení – možnost vyrobit spojované žaluzie, které zakryjí velmi velkou okenní plochu (max. 24 m2)

zaluzje fasadowe zewnetrzne

 

Dodaj artykuł do:
TOMA24