toma

HLINÍKOVÁ OKNA

Hliníková okna jsou lakována vysoce kvalitními práškovými barvami a jsou dostupná ve všech barvách z palety RAL, anodizovaná a také v mnoha neobvyklých strukturálních barvách.

 

okno aluminiowe okno aluminiowe

OTVÍRAVĚ SKLOPNÁ HLINÍKOVÁ OKNA NABÍZÍME V SYSTÉMU:

  • tzv. studeném (bez tepelné izolace), nejčastěji se používají uvnitř budov nebo v zemích s teplým podnebím jako venkovní okna
  • tzv. teplém (s tepelnou izolací), od tloušťky rámu 50 mm
  • se zvýšenými tepelnými parametry s tloušťkou rámu větší než 70 mm, v jejichž případě se většinou používá trojsklo pro dosažení součinitele U pro okno kolem 1,0 W/m2K
okna aluminiowe okna aluminiowe

 

Dodatečně jsou otvíravě sklopná okna dostupná ve verzi s tzv. skrýtým křídlem. Tento způsob výrazně zlepšuje estetické vlastnosti okna a samozřejmě uspokojuje vkus nejnáročnějších zákazníků.

Okna otevíraná ven umožňují plné využití prostoru uvnitř budovy. Otevření takového okna nevyžaduje přesouvání květin, dekorací, záclon nebo žaluzií, které jsou uvnitř. Tato okna je možné pro vyvětrání otevřít úplně nebo jen částečně. Kromě toho jsou velmi významnou výhodou hliníkových oken nízké požadavky na péči a údržbu.

 

wczytuje wczytuje wczytuje


Sklopná okna směrem ven umožňují plné využití prostoru uvnitř budovy. Z ohledu na umístění kliky v dolní části křídla lze tato okna namontovat velmi vysoko. Kromě toho jsou velmi významnou výhodou hliníkových oken nízké požadavky na péči a údržbu. Největší výhodou otočných oken je možnost přetočení křídla o 180 stupňů tak, aby bylo možné umýt jejich vnější stranu bez nutnosti vycházet z budovy. To je zvláště důležité v u vícepatrových budov, kde není vždy možné získat přístup k oknům z venkovní strany.

NOVINKA!

Hliníkové profily s tepelnou izolací o šířce 70 mm

wczytuje
MB 70
je moderní hliníkový systém, který slouží ke instalaci vnějších konstrukcí s požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci např. oken, dveří, zádveří, vitrín. Konstrukční hloubka profilů oken je 70 mm (rám). Systém MB-70 se vyznačuje vynikajícím součinitelem prostupu tepla U, který je dosažen pomocí speciální tepelné izolace a těsnění. Součinitel Uf konstrukci systému MB 70 se pohybuje v rozsahu od 1,5 do 2,39 W/m2K. Povrchová úprava je provedena metodou práškového lakování nebo anodizace. Systém MB 70 je základem řešení s požadavky na vysokou tepelnou izolaci: MB 70 HI.
wczytuje
MB 70 HI je okenní a dveřní systém s tepelnou izolací. Je založen na osvědčeném systému MB 70. Tepelná izolace rámů je u tohoto systému mnohem vyšší než u systému MB 70. Součinitel prostupu tepla Uf systému MB 70 HI se pohybuje v rozsahu od 1,11 do 2,3 W/m2K. Vyšší tepelně izolační schopnost je dosažena umístěním speciálních izolačních vložek v centrální izolační komoře, která vznikla spojením tepelných rozpěrek hliníkových profilů.

Tyto vložky snižují proudění tepla přes tuto komoru. Centrální poloha vložek taktéž zabraňuje konvekci a tepelnému záření. Okna a dveře systému MB-70 HI mohou být podobně jako základní systém využity v individuální zástavbě i pro hliníkové fasády.

BAREVNÉ PROVEDENÍ HLINÍKOVÝCH OKEN

wczytuje

 

Dodaj artykuł do:
TOMA24